درباره دفتر

تاریخچه:

 دفتر استعداد درخشان در سال ۱۳۷۹ با هدف شناسایی افراد با استعداد و عملکردهای درخشان، طبقه‌بندی آنها به شیوه‌های علمی و ایجاد شرایط جهت شکوفایی آنها تأسیس و راه ‏اندازی شده است. نياز به نظام جامع ثبت فعاليت‌هاي علمي و اطلاع از توانمندي‌هاي دانشجويان و ضرورت نظام ارائه مدون آموزش‌هاي ويژه علمي در جهت هدايت دانشجويان مستعد به سمت اولويت نيازهاي كشور، استفاده از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي دانشجويان مستعد در پيشبرد اهداف دانشگاه نيز از ديگر اهداف راه اندازی اين دفتر به شمار مي رود.

وضعیت موجود:

 دفتر استعداد درخشان در حال حاضر با حدود ۵۰۰ عضو به عنوان یکی از زیر مجموعه‏ های مدیریت مطالعات و توسعه آموزش پزشکی زیر نظر معاونت آموزشی در حال ارائه خدمات به دانشجویان می‏ باشد. ارائه خدمات و تسهیلات آموزشی به دانشجویان از جمله امکان اخذ ۲۷ واحد درسی در هر نیمسال تحصیلی توسط دانشجویان، تحصیل در دو رشته به طور همزمان، ارائه برخی از دروس عمومی به صورت غیرحضوری به دانشجویان، ارائه بن خرید کتاب، ارائه سهمیه پرینت در هر نیمسال تحصیلی به دانشجو، پرداخت بخشی از هزینه شرکت در همایش‏های علمی داخل و خارج از کشور و امکان استفاده از سهمیه تسهیل ادامه تحصیل از زمره خدمات آموزشی این دفتر محسوب می‏ شود. برگزاری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور و آماده‏ سازی دانشجویان جهت حضوری شایسته در این رقابت ملی نیز از زمره دیگر فعالیت‏های دفتر به شمار می‏ رود. لازم به ذکر است تاکنون ۱۰ دوره از المپیاد علمی برگزار شده است. دفتر استعداد درخشان همچنین ظرف ۴ سال گذشته تاکنون همکاری تنگاتنگی با بنیاد ملی نخبگان داشته و ضمن ارزیابی سوابق تحصیلی دانشجویان، نسبت به ارائه تسهیلات به مشمولین واجد شرایط استفاده از تسهیلات مذکور در قالب انعقاد قراردادهای آموزش یاری و پژوهش یاری فعالیت می‏ نماید.

 

تماس با ما:

اصفهان، خیابان هزار جریب،دانشگاه علوم پزشکی اصفهان- نرسیده به رستوران سبز- ساختمان مدیریت مطالعات و توسعه آموزش پزشکی - طبقه همکف اتاق ۱۱۳ - دفتر استعداد درخشان

شماره تماس: ۰۳۱۳۷۹۲۳۳۷۵